Reklamné oznámenie
Pergola-system.skhttps://www.pergola-system.skVyrábame a montujeme kvalitné : pergola, bioklimatická pergola, zimná záhrada, zasklenie, terasy
ENERGO SYSTEM SK, s.r.o. https://www.energo-system.skelektroinštalačný materiál , elektromontáže , fotovoltika , LED osvetlenie , káble
LyžiarSK LYŽIARSKE POTREBY SEREĎhttps://www.lyziar.skESHOP LYŽIAR.SK SEREĎ, BAZÁR-POŽIČOVŇA-SERVIS; LYŽIARSKE POTREBY SEREĎ, KASÁRENSKÁ 3008/59 SEREĎ

Víťaz Or-Li Cup 2020 The Reds!

Highlighty zo všetkých zápasov tu!

V pondelok 30.12.2019 sa v športovej hale v Dolnom Kubíne uskutočnil jubilejný 15.ročník halového futbalového turnaja OR-LI CUP. Turnaja sa zúčastnilo 10 družstiev z Oravy a Liptova, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Z každej skupiny postupovali najlepšie štyri družstvá do vyraďovacej fázy. Tímy boli do skupín nasadené podľa minuloročných výsledkov. The Reds ako víťaz minulého ročníka hral v skupine A a všetky svoje zápasy v skupine dotiahol do víťazného konca. Na druhom mieste skončili OR-LI, ktorí prehrali iba raz a to práve s družstvom The Reds 2:4. Tretia skončila s dvoma prehrami Liptovská Teplá. Ako štvrté družstvo sa do štvrťfinále nakoniec prebojovala Hrboltová, ktorá si postup vybojovala vo vzájomnom zápase proti Klinu, ktorý vyhrala 2:1. Pre Klin sa tak turnaj skončil už v skupine.

V druhej skupine bolo nasadené družstvo Attack Boys ako minuloročný finalista a obhajca strieborných medailí. Svoju pozíciu a úlohu jedného z favoritov turnaja potvrdzovali aj v tomto ročníku. V skupine ani raz neprehrali, napriek tomu im to stačilo s 10 bodmi „len“ na druhé miesto. Z prvého miesta a s rovnakým počtom bodov ako Attack Boys do štvrťfinále nakoniec postúpili hráči MS-STAV a vybojovali si tak miernu výhodu pri určení súpera do štvrťfinále. Za nimi so 4 bodovým odstupom skončili na treťom mieste PESO STAR. Ako štvrté do štvrťfinále nakoniec postúpilo najmladšie družstvo na turnaji a to OŠK Istebné. Svoj postup si vybojovali v kľúčovom zápase proti FC sa nám NECHCE, od ktorého sa na turnaji určite čakalo viac. Zápasy v oboch skupinách mali veľmi dobrú úroveň a o postupujúcich sa nakoniec rozhodovalo v tesných zápasoch. A prišli na rad zápasy Play-Off..

V prvom štvrťfinálovom zápase si poradilo družstvo MS-Stav s Hrboltovou pomerne ľahko 4:1. V druhom zápase o postup do semifinále The Reds celkom poľahky prešli cez OŠK Istebné s výsledkom 6:2. V treťom štvrťfinále rozbehnutí OR-LI nedali šancu družstvu PESO STAR a vyhrali vysoko 10:0. Posledný zápas štvrťfinále bol napínavý až do konca. Viac šťastia mali v ňom hráči Attack Boys, ktorí vyradili družstvo Liptovskej Teplej.

A prišlo na rad semifinále. V riadnom hracom čase skončil zápas medzi Orlami a MS Stav nerozhodne 2:2 a po novom tak prišlo na rad predĺženie a čakalo sa, kto strelí zlatý gól. OR-LI boli v predĺžení aktívnejší, ale gól sa podarilo nakoniec streliť družstvu MS-Stav, ktoré tak postúpilo do finále aj zásluhou výborne chytajúceho Michala Suroviaka, ktorý bol v závere vyhlásený najlepším brankárom turnaja. V druhom  semifinále sa proti sebe postavili družstvá The Reds a Attack Boys, minuloroční finalisti. Tentokrát to The Reds nenechali na náhodu a s výsledkom 4:0 postúpili po roku opäť do finále.

OR-LI chceli v zápase proti Attack Boys získať aspoň bronzové medaile, čo sa im nakoniec aj podarilo a po výsledku 5:1 skončili na turnaji tretí. Z očakávaného napínavého finále medzi The Reds a MS-Stav však nakoniec nič nebolo. MS-Stav nezachytil úvod zápasu a veľmi rýchlo prehrával 3:0. Záver bol tak už exhibíciou družstva The Reds, ktorí svojho už odovzdaného súpera nešetrili a nasúkali im osem gólov, čo bol najväčší počet gólov strelených vo finále v histórii tohto turnaja. The Reds tak zaslúžene obhájili svoje prvenstvo na turnaji a prebrali si z rúk organizátora Jána Michalica poháre a medaile za víťazstvo.

Na turnaji sa predstavilo mnoho hráčov od najnižších súťaží až po tú najvyššiu. Každé družstvo ale malo v tíme nejakú osobnosť, či to bol v družstve OR-LI reprezentant SR do 21 rokov a hráč MFK Ružomberok Adam Brenkus, ktorý bol zároveň najlepším strelcom turnaja, či ďalší fortunaligový hráč Serede Kristián Lukáčik, ktorý obliekol na turnaji dres družstva THE Reds a bol zároveň vyhlásený najlepším hráčom turnaja. Turnaj tak mal nielen ich zásluhou, ale aj zásluhou všetkých ostatných zúčastnených hráčov, funkcionárov a kolegov organizátorov vysokú úroveň a už teraz sa tešíme na pokračovanie tohto tradičného zimného futbalového turnaja.

 

 

Výsledky Or-Li Cup 2020

Highlighty zo všetkých zápasov tu!

Tvorba webových stránok na WebĽahko | Nahlásiť obsah