Reklamné oznámenie
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.

Oravské Futbalové Leto

1.ročník

V Istebnom sa v dňoch 8-9.7.2022. uskutočnila veľká futbalová akcia pod názvom Oravské futbalové leto.Pod týmto názvom turnaje zorganizoval tandem  Michalic Ján st. a Michalic Ján ml.,v spolupráci s obcou Istebné a aj tentokrát mali turnaje prívlastok futbalový turnaj o pohár starostky obce Istebné Lýdie Fačkovej.Turnaj mediálne podporili My Oravské noviny.Turnaj bol  tentokrát pripravený pre dve vekové kategórie.V piatok 8.7.to bol najprv turnaj dorastu U 19, kde sa vo vzájomných zápasoch stretli družstvá OŠK Istebné,TJ Fatran Zázrivá a TJ Oravan Oravská Jasenica.Víťazom sa stala Oravská Jasenica,ktorá v oboch zápasoch dominovala.Na druhom mieste s troma bodmi skončilo domáce Istebné a na treťom mieste bez bodu nakoniec skončilo družstvo Zázrivej.Na turnaji sme privítali aj vzácneho hosťa Dušana Tittela,trojnásobného najlepšieho futbalistu Slovenska,ktorý zahájil turnaj a zúčastnil sa aj vyhlásenia výsledkov.Svojou špeciálnou cenou potešil najlepšieho strelca Martina Hvolku s Oravskej Jasenice. Spolu s ním sa o zdarný priebeh turnaja dorastencov pričinila aj starostka obce Istebné Lýdia Fačková,ktorá pre zúčastnené družstvá pripravila ceny a svojim slovom mladých hráčov inšpirovala do ďalšieho športového života.

Na druhý deň v sobotu 9.7. sa za účasti 10 družstiev rozpútali zápasy hlavného turnaja a to  internacionálov 35+.Turnaja sa zúčastnili družstvá od Hlohovca po poľské Bielsko Biala.Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín a hrali sa vždy dva zápasy súbežne.O dobrú atmosféru sa staral už tradične komentátor akcie Dušan Galbavý a rozhodcovskej úlohy sa výborne zmocnili Daniel Mensár a Patrik Márer.O ozvučenie celej akcie sa postaral DJ Mark.Skupinu A vyhrali hráči Handlovej a skupinu B zas domáce Istebné,to pre nich zároveň znamenalo priamy postup do semifinále.V boji o semifinále sa tak stretli Nižná s Hlohovcom a zápas skončil pomerne hladko v prospech oravského zástupcu, s výsledkom 6:1.V druhom štvrťfinále prehrávali Or-Li pomerne rýchlo so Zázrivou 0:3,ale dokázali sa ešte k Zázrivej priblížiť na rozdiel jedného gólu,ale na viac už nemali síl a ani potrebného pokoja v zakončení a tak sa pre orlov turnaj po výsledku 2:3 skončil.V prvom semifinále Zázrivá vyradila oddýchnutú Handlovú po výsledku 4:2 a v druhom si zas Istebné poradilo s Nižnou 4:1.Predkmom finále bol zápas o tretie miesto,kde si Handlová poradila pomerne hladko s Nižnou 3:0 a už sa čakalo na derby finále Istebné-Zázrivá.Kto však čakal vyrovnaný zápas ostal prekvapený.Istebné si išlo ľahko za svojim cieľom a strieľalo jeden krajší gól ako druhý.Zázrivej v tomto zápase nič nevychádzalo a výsledok 4:0 je veľavravný.Istebné prešlo celým turnajom bez straty bodu a zaslúžene turnaj ovládli a prevzali si z rúk organizátorov a starostky obce Lýdie Fačkovej pohár a medaile za celkový triumf.

Opomenúť nechceme ani ostatné družstvá na turnaji,ktoré sa rovnakou mierou pričinili o zdarný priebeh akcie.Povestný čierny Peter ostal na kopačkách hráčom z Poľska,ktorí ani v poslednom zápase o 9miesto nenašli recept na víťazstvo a podľahli hráčom zo Slovian od Martina 2:3.Prekvapením je aj výsledok CyS Žilina,ktorých sme pasovali do role favorita.Kvalita ostatných družstiev sa však ukázala a im tak po víťazstve proti Príbovciam ostalo „len“ siedme miesto a Príbovce tak odsunuli po výsledku 4:0 o priečku nižšie.Zápasy na Oravskom futbalovom lete tak  dopísali svoju kapitolu.Smútiť však netreba,zadosťučinením bola vďaka a spokojnosť všetkých zúčastnených ľudí a aj to vie hriať na srdci.S prianím pevného zdravia a úprimným poďakovaním všetkým,ktorí sa výborne zmocnili úlohy spoluorganizátora sa tešíme na skoré stretnutie pri ďalších nami organizovaných futbalových akcií.


Michalic Ján,hlavný organizátor

 

 

 

Tvorba webových stránok na WebĽahko | Nahlásiť obsah