Reklamné oznámenie
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.

Pohár za víťazstvo na turnaji putuje do Poľska

V sobotu 10.8.2019. sa v Istebnom uskutočnil 2 ročník medzinárodného futbalového turnaja internacionálov(35+) O Pohár starostky obce Istebné Lýdie Fačkovej,ktorý spoločne usporiadali športové združenie Or-Li a Obec Istebné.Na výborne pripravenom ihrisku v Istebnom sa predstavilo sedem družstiev od Bratislavy po poľské Bielsko Biala.Bol to maratón zápasov,ktoré sa hrali súbežne na dvoch ihriskách.Hralo sa spravodlivým systémom každý s každým.Každé družstvo tak odohralo po šesť zápasov.Už úvodné zápasy naznačili,že víťazom môže byť len družstvo,ktoré bude mať okrem potrebnej kvality aj najviac síl ,keďže sa hralo v letnej horúčave.Ambície mali domáci futbalisti z Istebného,ale už v prvom zápase prehrali s družstvom Slovian od Martina 1:3.Nižná si poradila v úvodnom zápase s Príbovcami 4:0 a ukázala,že môže byť čiernym koňom turnaja,napriek tomu,že v nasledujúcom zápase v oravskom derby prehrala s domácim Istebným 1:2.Rovnako dobre začali aj hráči Teheného Pola Bratislava,z úvodných dvoch zápasov získali 4 body,ale ďalšie zápasy to už mali ťažšie,aj keď to boli väčšinou tesné výsledky, až na zápas s Nižnou,ktorý prehrali 0:5.Celkovo tak na turnaji obsadili šieste miesto.Nenápadne prechádzali turnajom Bielsko Biala z Poľska,ktorí v úvodných dvoch zápasoch vyhrali tesne o jeden gól.Zlomový moment ich konečného výsledku na turnaji bol zápas s Istebným,ktorý bol ako na hojdačke a nakoniec bol so šťastným koncom pre poľské družstvo,ktoré v tomto dramatickom zápase vyhralo 3:2.O jediné body ich tak na turnaji obrala len Nižná,ktorá s nimi remizovala 1:1.Bielsko Biala sa tak so 16 bodmi stalo víťazom tohto turnaja. Nižná až na zaváhanie s Istebným a deľbou bodov s Bielsko Biala zvyšné zápasy vyhrala a ako najlepšie oravské družstvo obsadila na turnaji celkové druhé miesto.Tretie na turnaji skončili Slovany,bod pred Istebných,ktoré tak odsunuli na štvrté miesto.Piate skončili Príbovce.

Po turnaji nastalo odovzdávanie cien pre jednotlivé družstvá,ktorí si prevzali vecné ceny a poháre,ocenení boli aj najlepší jednotlivci turnaja.

Turnaj mal veľmi dobrú úroveň a pomerne vysoké tempo,som rád,že sa k nám do Istebného hráči radi vracajú a že si takto v priateľskej atmosfére a v tomto veku môžeme zasúťažiť.Hráči jednotlivých družstiev turnaj doslova odmakali a všetci si zaslúžia veľký obdiv a poďakovanie.

Michalic Ján,hlavný organizátor

Celkové poradie:

1.Bielsko Biala (PL)                                                   

2.FK Nižná                                                                  

3.Slovany                                                                    

4.OŠK Istebné

5.TJ Príbovce

6.Tehelné Pole Bratislava

7.Bývalí hráči Istebné

 

najlepší hráč turnaja: Jakubowski Pavel(Bielsko Biala)

najlepší brankár: Fatura František(TP Bratislava)

najlepší strelec: Šróba Marián (Nižná),8 gólov

 

 

Tvorba webových stránok na WebĽahko | Nahlásiť obsah