Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.

História

The Reds víťazom 18.ročníka Or-Li Cup 2023

V sobotu deň pred Silvestrom  športové združenie Or-LI usporiadalo v Dolnom Kubíne ďalší skvelý ročník halového futbalového turnaja plného kvalitných hráčov OR-LI CUP 2023.Turnaj otvoril rodák z Dolného Kubína,niekoľkonásobný najlepší hráč Slovenska Dušan Tittel,ktorý venoval aj cenu pre najlepšieho strelca turnaja.

Turnaja sa zúčastnilo až 12družstiev,ktoré sa rozdelili do 3skupín.Z každej skupiny postupovali do štvrťfinále prvé dve družstvá a dve najlepšie družstvá z tretích miest.Skupinu A ovládli hráči THE REDS,za ktorých nastúpil aj ligový Adam Brenkus,či mnohí ďalší výborní futbalisti ako Marek Machaj,Matúš Otruba,Ľuboslav Laura a ďalší.Bez straty bodu postúpili do štvrťfinále.Spolu s nimi išli ďalej aj druhí Dutošvarcova Korporace.Skupinu B taktiež s plným počtom bodov ovládli hráči družstva OR-LI,ktorí inkasovali len jeden gól.Spolu s nimi išli ďalej aj hráči od Nitry Trestná Lavica,minuloročný finalista a dokonca aj tretie Pobrežie Liehoviny.V C skupine došlo ku kurióznej situácii,keď o víťazovi skupiny musel rozhodnúť až žreb,nakoľko mali prvé dve družstvá rovnaké body,skóre,aj vzájomný zápas.Prvý tak skončil VAMOS pred družstvom DEADBULL FC.Do štvrťfinále spolu s nimi išla ďalej z tretieho miesta aj Fuerza.Štvrté miesto obsadila Boca Seniors.V ich drese nastúpila na zápasy aj prvá žena,ktorá kedy na turnaji OR-LI CUP hrala a to Mária Hutirová a svojim výkonom na palubovke zaujala.Po zápasoch v skupinách prišli už na rad zápasy play-off.V prvom štvrťfinálovom zápase nastúpila Fuerza proti The Reds.Prekvapenie sa nekonalo a po priebežnom  stave 6:1 sa Fuerze v závere podarilo len skorigovať výsledok na konečných 6:3.Druhé štvrťfinále zvládli OR-LI výborne a po výsledku 3:0 odsunuli z bojov o medaile Pobrežie Liehoviny,Tretí zápas play-off bol vyrovnaný,ale po výsledku 3:1 išli ďalej hráči Dutošvarcovej Korporace,ktorí vyradili VAMOS.Štvrté štvrťfinále bolo napínavé a v závere aj nervózne.Pár sekúnd pred koncom ešte viedla Trestná Lavica nad Deadbullom 1:0,ale po dlhom držaní lopty brankárom bol ešte pred uplynutím času odpískaný pre Deadbull FC nepriamy kop,ktorý sa musel dohrať,napriek ukončeniu hrubého hracieho času.Deadbull FC z neho predsa len vyrovnal a zápas išiel do predĺženia.V ňom Deadbull v 6minúte predĺženia rozhodol o svojom postupe do semifinále.Výborná zápletka,ktorá sa pochopitelne hráčom Trestnej Lavice nepáčila,ale aj to priniesol vyrovnaný turnaj v tomto ročníku.

Vyrovnané a tesné boli aj semifinálové zápasy,Ten prvý zvládli lepšie hráči The Reds,ktorí dobíjali bránu súpera,v ktorej stál výborný Dominik Ťapaj,ale po výsledku 2:1 nad Dut.Korporace predsa len postúpili do finále.Druhé semifinále obsadili OR-LI a DEADBULL FC.OR-LI viedli už 2:0,ale súper v závere stiahol výsledok na 2:1 a snažili sa o vyrovnanie.OR-LI si však už záver zápasu postrážili a po dlhých 11rokoch postúpili do finále.

Najprv sa však odohral zápas o tretie miesto.V ňom Dutošvarcova Korporace spolu s najlepším hráčom turnaja Michalom Záhradníkom porazila DEADBULL FC 2:1 a skončili tak na treťom mieste a už sa čakalo na finále,ktoré obsadili družstvá THE REDS a OR-LI.Obe družstvá doteraz nestratili ani bod,ale favoritom boli určite hráči THE REDS.Prvých 5minút však gól nepriniesol.Až prišla akcia,ktorú gólom zakončil Matúš Otruba.O dve minúty už bolo 2:0,keď sa presadil najlepší strelec turnaja Adam Brenkus.Or-Li za ktorých nastúpili aj bratia Ján a Samuel Michalic sa však nevzdávali a tri minúty pred koncom znížili zásluhou gólu Mareka Pinduru na 2:1.V snahe o vyrovnanie sa otváral aj priestor pre hráčov The Reds odskočiť súperovi na 2góly,ale proti bol najlepší brankár turnaja Timotej Bajo,ktorý inkasoval na turnaji vo všetkých zápasoch len 4góly.Or-Li tak do poslednej sekundy boli v hre o vyrovnanie,ale skúsení hráči The Reds s výborným brankárom Nicolasom Čilíkom už víťazsvo ustrážili a stali sa tak po zásluhe víťazom 18. ročníka turnaja OR-LI CUP 2023.Z rúk organizátora si manager a kapitán družstva Marián Jonák spolu so svojim družstvom,prevzal pohár a medaile za celkové víťazstvo.Druhí tak skončili OR-LI a tretia Dutošvarcova Korporace.Okrem spomenutých najlepších hráčov si špeciálnu cenu prevzal aj rozhodca Dušan Kubačka.Turnaj tak dopísal ďalšiu-už 18 kapitolu.Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným družstvám,organizátorom,prítomným divákom a už teraz sa tešíme na ďalšie ročníky.