pre viac informácii sledujte aj našu Facebook-ovú stránku Športové združenie Or-Li

Highlighty zo všetkých zápasov tu!

Fotogaléria z turnaja tu!

Pohár OLD BOYS ORAVA CUP putoval do Handlovej

V sobotu 11.1.2020. sa v Dolnom Kubíne uskutočnil už 7 ročník halového futbalového turnaja  internacionálov OLD BOYS ORAVA CUP 2020 pre hráčov od 35rokov,ktorý opäť zorganizovalo športové združenie OR-LI.Tentokrát sa turnaja zúčastnilo až 11družstiev a zastúpenie bolo výborné.Medzinárodný punc turnaju dalo družstvo z Poľska Bielsko Biala,ale do metropoly Oravy docestovali aj ďalšie vzácne tímy ako Baník Handlová či Sporta Hlohovec,ako aj CyS Žilina .Martinský kraj bol zastúpený družstvami z Príboviec a Slovian.Oravu zastupovali družstvá Oravská Jasenica,Istebné,SNS D.Kubín,Zuberec a domáce družstvo Or-Li.Turnaj sa odohral v dvoch skupinách,z ktorých prví štyria postupovali do štvrťfinále.Skupiny ovládli oravské družstvá,keď skupinu A vyhrala Oravská Jasenica a skupinu B vyhrali OR-LI.Oravská Jasenica ale svoj zápas play off nezvládla,keď prehrala v dramatickom zápase s poľským družstvom Bielsko Biala 1:2 až po predĺžení.Do semifinále ale postúpili OR-LI,ktorí vyhrali nad Hlohovcom 2:1.Ďalší oravskí zástupcovia prehrali svoje zápasy tesne 0:1,keď Istebné nestačilo na Handlovú a Zuberec na CyS Žilina a tak jedine Or-Li z oravských družstiev prenikli do ďalšej fázy turnaja.V ňom narazili na Handlovú,ktorú v skupine porazili.Tentokrát to bol ale iný zápas.Handlová vyhrávala 1:0 a Or-Li sa ťažko presadzovali.Koedam Marko však pre orlov svojim gólom zariadil remízu a ako je už na týchto turnajoch organizovaných zoskupením OR-LI zvykom,nasledovalo napínavé predĺženie.Gól nakoniec padol až po dvojnásobnom predĺžení a na obrovskú radosť Handlovej padol do bránky orlov.Druhé semifinále bolo taktiež veľmi dramatické.O postupe do finále nakoniec rozhodli hráči CyS Žilina strelením jediného gólu zápasu,o ktorý sa postaral Gažický.OR-Li nakoniec nedosiahli ani na bronzové medaile,keď zápas o tretie miesto prehrali s Bielsko Biala,napriek tomu že otvárací gól dali práve oni.Bronz tak putoval do Poľska.Finále obstarali družstvá,ktoré v skupinách skončili zhodne na treťom mieste.Finále nakoniec rozhodol len jediný gól a ten dal hráč Ficela a na palubovke tak prepukla veľká radosť hostí z Handlovej,ktorí tak po výsledku 1:0 odsunuli na druhé miesto družstvo CyS Žilina a stali sa celkovými víťazmi tohto kvalitne obsadeného turnaja a prevzali si pohár a medaile za víťazstvo na turnaji.

Vek hráčov nehral žiadnu rolu a na palubovke sa rozpútali pravé športové,ale hlavne priateľské zápolenia,čo bolo počiarknuté výbornou turnajovou atmosférou.

Treba povedať,že tento turnaj bol účasťou ale aj výsledkami určite najkvalitnejší.Do posledného kola na turnaji mohli do štvrťfinále postúpiť všetky zúčastnené družstvá.O vyrovnanosti svedčí aj fakt,že víťazi oboch skupín nedosiahli na medailové ocenenia.Všetkým zúčastneným družstvám patrí poďakovanie a týmto ich všetky pozývame na ďalší ročník,ktorý verím že takto o rok znova zorganizujeme.(Ján Michalic,hlavný organizátor)