Reklamné oznámenie
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.

Oravská Jasenica víťazom turnaja internacionálov v Istebnom

V sobotu 18.8.2018. sa v Istebnom uskutočnil 1. ročník medzinárodného futbalového turnaja internacionálov Internacional Summer Istebné Cup 2018,pre hráčov od 35rokov.Záštitu nad turnajom prevzala starostka obce Istebné Lýdia Fačková,ktorá spolu s hlavným organizátorom Jánom Michalicom a s hosťom Michalom Lavríkom turnaj otvorili.V predzápase turnaja odohrali svoj majstrovský futbalový zápas domáci dorastenci,ktorí v 2 kole 4 .ligy zdolali svojho súpera zo Závažnej Poruby 4:3. Po nich už na rad prišli semifinálové zápasy turnaja.V prvom nastúpila Oravská Jasenica proti poľským Wilkoviciam.Po úvodnom oťukávaní prevzali iniciatívu na ihrisku hráči oravského zástupcu a vysokým výsledkom zdolali svojho súpera 7:2. O ďalšom finalistovi sa rozhodlo v druhom semifinálovom zápase,kde Istebné zdolalo po presvedčivom výsledku 6:1 svojho súpera z Bratislavy.Strelecky sa najviac darilo Kubinianovi a Sadžakovovi,ktorí strelili po dva góly svojho družstva,za hostí sa presadil Branislav Polčic. Zápas o 3 miesto mal vyrovnaný priebeh,ale nakoniec to boli poľkí futbalisti,ktorí sa po zápase tešili viac.Hráčov Bratislavy tak odsunuli po víťazstve 3: 2 na posledné miesto v turnaji. A prišlo na rad finále,ktoré bolo čisto oravskou záležitosťou.Zápas mal napriek veľkej horúčave výborné tempo a zápas mal veľmi kvalitnú úroveň. Domáce Istebné chcelo veľmi na tomto turnaji uspieť, ale proti nim bol výborne poskladaný tím z Oravskej Jasenice. Napriek tomu v úvode zápasu Istebné dominovalo a dostalo sa do dvojgólového vedenia.Následne ich ďalšie možnosti skončili na tyčke či brvne súperovej bránky a to sa im stalo osudným.Oravská Jasenica ešte do polčasu dvoma gólmi zápas vyrovnala.V úvode druhého polčasu sa dostala nakoniec aj do vedenia a zápas napriek obrovskej snahe domácich futbalistov už nepustila, aj keď si mnohí prítomní diváci želali rozhodnutie v pokutových kopoch.Oravská Jasenica sa tak stala prvým víťazom tohto vydareného podujatia a odniesli si tak pohár a medaile pre víťaza turnaja.

Semifinále:

Internacionáli OŠK Istebné - Tehelné Pole Bratislava 6:1(5:1)

Internacionáli Or.Jasenica - Wrota Beskidow Wilkowice 7:2(3:1)

O 3.miesto:

Wrota Beskidow Wilkowice - Tehelné Pole Bratislava 3:2(2:1)

Finále:

Internacionáli OŠK Istebné -  Internacionáli Or.Jasenica 2:3(2:2)

 

najlepší strelec: Lukasz Meldzak (Wilkowice)

najlepší hráč: Peter Polák (Or.Jasenica)

najlepší brankár: Miloš Kubáň (Istebné)

Tvorba webových stránok na WebĽahko | Nahlásiť obsah