Sieň slávy turnaja ORAVA ISTEBNÉ CUP

 

 

 

12.ročník              

TJ Oravan Rabča           

ŠK Belá

Oravan Oravská Jasenica

 

11.ročník              

OŠK Nededza             

Oravan Oravská Jasenica   

TJ Družstevník Dlhá nad Oravou

 

10.ročník              

ŠK Belá

OŠK Nededza     

MFK Dolný Kubín

 

9.ročník                 

OŠK Istebné   

Oravan Oravská Jasenica     

OŠK Nededza

 

8.ročník                

MFK Poprad 

Oravan Oravská Jasenica

Fatran Zázrivá

 

7.ročník                 

TJ Oravský Podzámok              

OŠK Istebné      

ŠK Tvrdošín

 

6.ročník                 

MFK Dolný Kubín               

ŠK Belá      

MFK Dolný Kubín B

 

5.ročník                 

MFK Dolný Kubín

Turany      

ŠK Tvrdošín

 

4.ročník               

MFK Dolný Kubín              

Poličná      

Turany

 

3.ročník                 

MŠK Námestovo           

OŠK Istebné       

MFK Dolný Kubín

 

2.ročník                 

?          

?

?

 

1.ročník                 

MŠK Námestovo     

OŠK Istebné

MFK Dolný Kubín

Zostrih z turnaja

Výsledky ORAVA CUP ISTEBNÉ 2019

pre viac informácii sledujte aj našu Facebook-ovú stránku Športové združenie Or-Li

Fotogaléria z turnaja tu!

Highlighty z turnaja tu!

 


 

Komentár ORAVA CUP ISTEBNÉ 2019

 

V Dolnom Kubíne sa rozhodlo o novom držiteľovi pohára za víťazstvo na 12.ročníku zimného futbalového turnaja dorastu ORAVA CUP ISTEBNÉ 2019.Víťaz TJ Oravan Rabča.

...písané highlighty z turnaja „perom“ organizátora -Ján Michalic st.

V sobotu  26.1.2019. sme  v športovej hale na SOU Kňažia usporiadali už 12.ročník halového futbalového turnaja dorastencov kategória U19 ORAVA CUP ISTEBNÉ 2019.Aj tento rok sme turnaj usporiadali za pomoci obecného športového klubu v Istebnom a obce Istebné.Záštitu nad týmto turnajom prevzala pani starostka obce Istebné p.Lýdia Fačková.Úvodné slová pri zahájení turnaja teda patrili práve jej a za organizátora športového združenia Or-Li  Jánovi Michalicovi staršiemu.Spoločne tak turnaj otvorili úvodným slovom a privítali jednotlivé družstvá.

Tento rok sa turnaja zúčastnilo 10 družstiev.Družstvá mimo Oravy tvorili kluby z OŠK Nededza a ŠK Belá.Turnaj obohatil aj výber Oravy a Liptova.Všetky družstvá boli rozdelené do dvoch skupín.Z každej skupiny postupovali najlepšie štyri družstvá do štvrťfinále.Pre piate družstvá týchto skupín turnaj skončil.Tento rok práve toto nešťastné umiestnenie znamenalo stop na turnaji pre domáci výber OŠK Istebné,ktoré zo štyroch zápasov dokázalo uhrať dve remízy a dve prehry a pre najväčšie prekvapenie turnaja OŠK Nededza,ktorá minulý rok tento turnaj vyhrala.S omladeným družstvom sa jej nepodarilo získať na turnaji ani bod.

Skupinu A vyhralo družstvo z Rabče,ktoré dva zápasy remizovalo a dva vyhralo.V skupine hrali pekný futbal a výsledky určite neboli náhodné.Za nimi skončil pre mnohých prekvapenie turnaja Hruštín,ktorý v skupine taktiež nenašiel premožiteľa.Za nimi skončila Oravská Jasenica,ktorá mala na turnaji ale veľmi slabý začiatok,keď v úvodných zápasoch práve proti spomínananým družstvám z Rabče a Hruštínu neuhrala ani bod.Postup zo skupiny si tak musela vybojovať vo zvyšných zápasoch proti Nižnej a v „derby“ proti Istebnému.Obidva zápasy zvládla a z tretieho miesta postúpila do štvrťfinále.Poslednú postupovú miestenku si vybojovali hráči z Nižnej,ktorí si postup vybojovali  za tri remízy.

Najväčšie prekvapenia ale nastali v skupine B.Víťazom skupiny sa stalo družstvo z Liesku.V štyroch zápasoch získalo všetkých 12 bodov.Na to im stačilo  streliť päť gólov,ale hlavne na turnaji v skupine nedostalo ani gól.Takúto bilanciu si tento turnaj v histórii ešte nepamätá.S plným počtom bodov teda túto skupinu Liesek vyhral.Za nimi v skupine skončil Výber Oravy a Liptova,ktorý bol po predvedenej hre v skupine pasovaný do role najväčšieho favorita turnaja.Že v skupine skončia za lídrom z Liesku rozhodol práve ich vzájomný zápas,ktorý Výber prehral 0:2.Zvyšné svoje tri zápasy Výber vyhral a obsadil tak v skupine druhé miesto.Za nimi vznikla trocha priepasť.Len zo štyrmi bodmi skončila na treťom mieste Belá.S rovnakým počtom bodov za nimi skončil Klin,ktorý si tak vybojoval poslednú postupovú miestenku do štvrťfinále.

V prvom štvrťfinále si Rabča poradila s húževnatým družstvom z Klina,ktorý im chcel postup sťažiť,ale Rabča si jednogólový náskok ustrážila a postúpila tak ako minulý rok do semifinále.Liesek v druhom štvrťfinále pokračoval v spanilej jazde,znova neinkasoval ani gól a po víťazstve 2:0 postúpil do semifinále.Po skupinách lepšie postavené družstvo z Hruštína nestačilo na súpera z Belej .Belej na postup stačilo streliť jeden gól.Hruštín napriek veľkej snahe, vyrovnať už nedokázal.Belá sa tak predrala do semifinále.Najväčšia dráma sa ale odohrala v poslednom štvrťfinálovom zápase.O postupe Oravskej Jasenice museli rozhodnúť až pokutové kopy a to je vždy lotéria.Z hry bol tak vyradený team,ktorý určite nebol horší,ale v rozhodujúcej chvíli ich strelec zo značky pokutového kopu zaváhal.Pevnejšie nervy mali hráči z Oravskej Jasenice a tak sa Výber Oravy a Liptova musel pred ich družstvom skloniť.

Každé družstvo si na turnaji vybralo svoju slabšiu chvíľku.V tom najnevhodnejšom čase to prišlo aj na Liesek.Lekciu im v semifinále pripravilo družstvo z Belej .Belá tento zápas vyhrala 3:0 a postúpila tak do finále tohto turnaja.Ďalšie rozuzlenie v pokutových kopoch museli absolvovať hráči z Oravskej Jasenice.Tentokrát ale toľko šťastia ako vo štvrťfinále nemali a prehrali z Rabčou po bezgólovom a opatrnom priebehu po pokutových kopoch 1:0.

Liesek v zápase o 3 miesto sa už nedokázal skonsolidovať a podľahol Oravskej Jasenici 0:2 a už sa čakalo na finále ,ktoré obstarali družstvo z Belej,tretí team po základnej skupine B a Rabča,ako víťaz skupiny A.Rabča po šťastnom  ale zaslúženom víťazstve v semifinále tento finálový zápas zvládla nad očakávanie všetkých prítomných.Vo finále pokorila dobre rozbehnutú Belú 2:0.Belá mala vo svojom kádri aj najlepšieho hráča turnaja Dávida Šveca. Vzhľadom k výsledkom družstva z Rabče od prvého zápasu na turnaji, však o prekvapujúcom víťazovi  hovoriť nemôžeme.Vzadu mali istotu vo výborne chytajúcom brankárovi Andrejovi Hvoľkovi,ktorý v siedmich zápasoch inkasoval len štyrikrát a po zásluhe bol vyhlásený ako najlepší brankár turnaja.Tréner Marek Adamica vytvoril vo svojom družstve ideálnu chémiu,ktorá posunula toto družstvo v turnaji na najvyšší stupienok.

 

Záver patril odovzdaniu cien pre najlepších hráčov a boli vyhodnotené výsledky všetkých družstiev na turnaji.Víťazné družstvá si okrem pohárov odniesli aj pamätné medaile,ktoré im budú tento turnaj pripomínať.

Nášmu športovému združeniu sa myslím podarilo zorganizovať ďalší z pekných a vydarených turnajov.V sérii januárových turnajov organizovaných našim združením sa postupne obmenili všetky najstaršie vekové kategórie  od kategórie od 35 rokov po kategóriu mužov až po práve skončenú kategóriu dorastu U19.

Veríme,že aj družstvá zúčastnené na našich turnajoch vrátane toho posledného zdieľajú podobnú spokojnosť a týmto ich všetky pozývame na pokračovanie týchto akcií,ktoré plánujeme organizovať na rok 2020,kedy naše športové združenie bude oslavovať 15 rok svojho založenia.

Dovtedy ale plánujeme tento rok ešte zorganizovať najväčší oravský letný futbalový turnaj v malom futbale,ďalej chceme nadviazať na minuloročný 1 ročník letného turnaja Internacional Summer Istebné CUP 2019,preto prosím naďalej sledujte našu webovú a fecebookovú stránku.