OŠK Istebné víťazom 9.ročníka domáceho turnaja ORAVA CUP ISTEBNÉ

 

V sobotu 13.2.2016.sa v športovej hale v Dolnom Kubíne uskutočnil už deviaty ročník medzinárodného halového futbalového turnaja dorastu U19 Orava cup Istebné 2016.Turnaja sa zúčastnilo osem družstiev z Oravy,Liptova,Žilinského okresu a punc medzinárodného turnaja mu dodali hráči z poľských Wilkovíc.ktoré boli rozdelené do dvoch skupín.Z každej skupiny postupovali najlepšie dva celky do veľkého finále a zvyšné dve družstvá si to rozdali v malom finále o celkové piate miesto.V skupine A. si vynikajúco počínali hráči Istebného,keď všetky svoje tri zápasy vyhrali.Z druhého miesta len na základe lepšieho skóre postúpili na úkor Bánovej hráči Chlebníc.Tretia tak po bojoch v skupine skončila Bánová a štvrtá skončila nakoniec Černová.Skupinu B. ovládli hráči Oravskej Jasenice,keď z troch zápasov získali plný počet bodov.Spolu s nimi do veľkého finále postúpili hráči Nededze.Tretia skončila Zázrivá a posledné poľské Wilkovice.

Už tradične bola súčasťou tohto turnaja exhibícia trénerov,funkcionárov klubov,ktorí boli na tomto turnaji Sever vs.Západ.Hráči predviedli svojim zverencom,že futbal stále hrať vedia.V zápase v ktorom naozaj nešlo o víťazstvo Sever čo boli zástupcovia Oravských družstiev nakoniec porazil výber Západu 5:4.

Malé finále nakoniec vyhrali hráči Bánovej,ktorí vyhrali obidva svoje zápasy a tak skončili celkovo piaty,pred Zázrivou.Siedma skončila Černová a na poslednom mieste skončili Wilkovice.

Veľké finále bolo veľmi dramatické.Zaujímavý bol zápas  Oravskej Jasenice proti Chlebniciam,keď o víťazstve Chlebníc  rozhodol gól v poslednej sekunde.Vyvrcholením turnaja bol posledný zápas v ktorom Istebnému stačila v zápase s Orav.Jasenicou remíza na celkové víťazstvo na turnaji.Istebné hralo sebavedomo a rýchlo viedlo 3:0.V závere zápasu už asi pod dojmom eufórie dovolilo súperovi vyrovnať a ten bol veľmi blízko dokonalého obratu,ale Istebné už obrat nedovolilo a zaslúžene turnaj na ktorom ani raz neprehrali vyhrali a tešili sa z celkového prvenstva,práve pred druhou Orav.Jasenicou.Tretia nakoniec skončila Nededza a štvrté skončili Chlebnice.

 

„Musím byť len spokojný,účasť na tomto turnaji bola výborná a kvalitná.Musím poďakovať všetkým družstvám, ale aj rozhodcom a spoluorganizátorom za atmosféru,ktorú na turnaji vytvorili a blahoželám našim hráčom z Istebného k víťazstvu.Bolo to určite výborné spestrenie prebiehajúcej zimnej prípravy...Michalic Ján,hlavný organizátor turnaja.

 

Výsledky zápasov v skupinách:

 

Sk.B.-Zázrivá Or.Jasenica 0:3

góly: - Farský,Polák 2

….........................................................................................................................................................

Sk.A.-Istebné – Černová 4:2

góly: Brenkus 2,Michalic,Kvas – Holik 2

…..........................................................................................................................................................

Sk.-A.Bánova - Chlebnice    1:1

góly: Strabanik - Furjel

…..........................................................................................................................................................

Sk.B.-Nededza - Wilkovice   7:2     

góly:Farský ,Fanek 2,Vajda 2,Juriga 2 - Tajduš

…............................................................................................................................................................

Sk.-A.-Istebné – Chlebnice 3:0

góly: Michalic,Drígel,Kvas -

…..........................................................................................................................................................

Sk.-A.-Černová – Bánová 1:3

góly:Holik – Dzirbik 2,Strabanik

…............................................................................................................................................................

Sk.-B.-Zázriva - Nededza 2:4

góly:Fedor 2 – Brunovský,Farský,Franek

…..........................................................................................................................................................

Sk.-B.-Wilkovice – Or.Jasenica  2:6

góly: Pyč 2 – Hvolka 2, Farský,Bugaj 2,Vrab

….........................................................................................................................................................

Sk.A.-Istebné – Bánová 2:1

góly:Brenkus,Kvas – Cisarik

…..........................................................................................................................................................

Sk.-A.-Chlebnice - Černová   9:2

góly:Gerat 2,Strapec 4,Zuber 2,Novak – Holik, Samo

…...........................................................................................................................................................

Sk.B.-Zázrivá - Wilkovice 5:3

góly:Fedor 2,Karcol,Butkaj 2– Pyč,Tajduš 2

…......................................................................................................................................................

Sk.-B.-Nededza – Or.Jasenica 2:3

góly: Franek,Juriga – Vrab,Polák 2

….......................................................................................................................................................

 Malé Finále (o 5 miesto): výsledok z postupujúcimi zo skupiny sa prenášal

Bánová – Wilkovice 4:1

góly: Dzirbik,Bohdan,Štefánik,Kolenik - Tajduš

Černová - Zázrivá  0:6

góly: - Fedor 3,Karcol,Mahút,Fašánok

Wilkovice - Černová 2:5

góly:Pyč,Tajduš – Holik 3,Ondrik,Baláž

Bánová - Zázrivá   3:0

góly: Kocian,Štefánik,Dzirbik

 

Veľké Finále(o 1-4 miesto) výsledok z postupujúcimi zo skupiny sa prenášal

 

Istebné - Nededza 5:2

góly:Brenkus 2,Ustaník,Kvas,Michalic – Surma,Juriga

Or.Jasenica – Chlebnice 0:1

góly: - Špavor

Chlebnice -  Nededza 2:3

góly: Strapec 2 – Kvasnica,Franek 2

Istebné – Or.Jasenica 3:3

góly:Mikolajčík,Brenkus 2 – Farský 2,Žofaj

 

 

 

 

Celkové poradie na turnaji (dorast U19):

1.OŠK Istebné 

2.Oravan Or.Jasenica

3.OŠK Nededza

4.TJ Tatran Chlebnice

5.TJ Jednota Bánová

6.TJ Zázrivá

7.TJ Máj Černová

8.GLKS Wilkovice (PL)

 

Najlepší hráč: Adam Brenkus /OŠK Istebné/

Najlepší strelec: Patrik Strapec /TJ Chlebnice/

Najlepší brankár: Filip Žofaj /Or.Jasenica/

Turnaj rozhodovali: Labuda Juraj,Labuda Jozef,Michna Vladimír