Pohár za víťazstvo si odniesla Nededza

V sobotu 27.1.2018.Obecný športový klub Istebné v spolupráci s obcou Istebné,usporiadal  v športovej hale v Dolnom Kubíne-Kňažia už 11.ročník halového futbalového turnaja dorastu U19, ORAVA CUP ISTEBNÉ 2018,ktorý sa uskutočnil pod záštitou starostky obce Istebné p.Lýdie Fačkovej.Turnaj sa uskutočnil za účasti 9 družstiev,ktoré boli rozdelené do dvoch skupín.Z každej skupiny postupovali prví štyria do štvrťfinále.Pre piateho v skupine sa turnaj po základných skupinách skončil.Tento rok čierny Peter ostal v rukách družstvu z Chlebníc,ktoré ale nehrali zle,tri zápasy prehrali len tesne o gól.Skupinu A.vyhrala nakoniec Dlhá pred prekvapením turnaja Rabčou.Tretia v skupine skončila Belá a poslednú miestenku do štvrťfinále si vybojovali hráči usporiadateľa Istebné.V druhej skupine s vidinou istého postupu všetkých účastníkov sa hrali veľmi dobré a vyrovnané zápasy.Najlepšie sa darilo Oravskej Jasenici,ktorá o bod predstihla Nededzu.Tretí v skupine skončil Oravský Podzámok a ako štvrtý skončil Dolný Kubín.

Medzeru medzi zápasmi v skupinách a play off už tradične vyplnil exhibičný zápas trénerov a funkcionárov zúčastnených družstiev.Tentokrát sa z víťazstva radovali dolnooravskí futbalisti,prevažne z Istebného družstva „Západ“ po víťazstve 3:1 nad výberom Oravy družstva „Sever“ tvorený hráčmi od Or.Podzámku nahor.

A tak prišli na rad zápasy vo štvrťfinále.Kvalitu ukázali všetky zúčastnené družstvá.Až v dvoch zápasoch o postupujúcom museli rozhodnúť až pokutové kopy.V nich si najprv Oravská Jasenica poradila s húževnatým súperom z Istebného,keď o víťazovi rozhodla štvrtá séria pokutových kopov  a v nasledujúcom si Rabča poradila s Oravským Podzámkom.V oboch týchto zápasoch v riadnom hracom čase gól nepadol.Výborný zápas zahrala Dlhá a vyradila vo štvrťfinále Dolný Kubín, po výsledku 2:0.V oblastnom žilinskom derby si nakoniec proti sebe vo štvrťfinále zahrala Nededza a Belá,družstvá ktoré minulý rok obstarali finále 10.ročníka. O ten jeden gól sa Nededzi podarilo prekĺznuť na úkor svojho rivala z Belej do semifinále a vyradili tak minuloročného víťaza.

Zápasy v semifinále mali opäť vynikajúcu úroveň a boli veľmi tesné.Najprv Dlhá robila čo mohla,ale gradujúca forma družstva Nededze im v semifinále vystavila stopku.Ďalší dramatický zápas prežili hráči Oravskej Jasenice a Rabče.Obe družstvá tak ako vo štvrťfinále museli absolvovať po nerozhodnom výsledku rozstrel zo značky pokutového kopu a po druhýkrát z neho vyšli šťastnejší hráči Oravskej Jasenice.Sklamaná Dlhá si v zápase o tretie miesto poradila ľahko s Rabčou a prevzali si na turnaji pohár a medaile za tretie miesto.Finále bolo výborné a napínavé.Nededza si v úvode síce vytvorila trojgólové vedenie ,ale Oravská Jasenica sa nevzdávala a znížila stav na 2:3 a bola blízko k vyrovnaniu.Nededza, ale záver zápasu zvládla a dala poisťovací štvrtý gól  a nakoniec tak zaslúžene zvíťazila na tomto tradičnom turnaji ORAVA CUP Istebné 2018.Z oravských družstiev najlepšie skončila Oravská Jasenica na druhom mieste.

„Tento turnaj patril zo všetkých turnajov čo už niekoľko rokov organizujem k tým najkvalitnejším a najvyrovnanejším,k čomu sa svojim názorom priklonili nielen hráči, ale aj zúčastnení tréneri a funkcionári.Tento turnaj sme organizovali dlhé roky v športovej hale v Istebnom.Po jej zrušení sme náhradný domov  našli v najväčšej hale v Dolnom Kubíne ,na SOU Kňažia.Som rád,že si tieto družstvá už pravidelne zapisujú tento turnaj ako súčasť svojej zimnej prípravy“.Michalic Ján,hlavný organizátor.

ORAVA CUP ISTEBNÉ 2018-11.ročník

ROZPIS ZÁPASOV V SKUPINÁCH:


Nededza - Or.Jasenica 0:2 góly: -Vráb 2x

Istebné - Chlebnice 1:0 góly: Michalic-

Dolný Kubín - Or.Podzámok 0:0 góly:

Belá - Dlhá 1:1 góly: Svetlovský-Staš

Dolný Kubín - Or.Jasenica 1:1 góly:Šeliga-Vrab

Rabča - Istebné 3:1 góly: Michalic-Kocúr, Pikoš 2x

Dolný Kubín - Nededza 1:4 góly:Šeliga -Ďungel 2x, Drábik, Holbička

Chlebnice - Belá 0:2 góly: -Žingora,Ďurčan

Rabča - Dlhá 0:1 góly: -Mores

Istebné - Belá 0:1 góly: - Svetlovský

Or.Jasenica - Or.Podzámok 1:1 góly:Špehár-Červeň

Belá - Rabča 1:2 góly:Ďurčan-Djubašák 2

Dlhá - Chlebnice 1:0 góly: Mores -

Nededza - Or.Podzámok 1:1 góly: Machút - Bulvas

Istebné - Dlhá 1:3 góly: -D. Ťapajna,Mores 2x

Chlebnice - Rabča 1:2 góly:Nákačka-Chromčák,Pikoš



Štvrťfinále:
Dlhá - Dolný Kubín 2:0 góly: Černota,P. Ťapajna -

Or.Jasenica - Istebné 1:0,pk. góly:

Rabča -Or.Podzámok 1:0,pk. góly:

Nededza - Belá 3:2 góly:Machút ,Horecký,Novosad -Svetlovský 2


Semifinále:
Dlhá - Nededza 2:3 góly: P. Ťapajna,Gvora - Holbička,Machút 2
Or.Jasenica - Rabča 2:1 pk. góly: Vráb - Djubašák

Zápas o 3.miesto:
Rabča - Dlhá 1:4 góly: Kocúr - Černota 2,Mores 2

Finále:
Oravská Jasenica - Nededza 2:4 góly: Vráb,Vorčák - Novosad,Machút 2,Holbička

Celkové umiestnenie:
1. OŠK Nededza
2. Oravan Oravská Jasenica
3. TJ Družstevník Dlhá nad Oravou
4. TJ Oravan Rabča
5. FC TJ Oravský Podzámok
6. OŠK Istebné
7. ŠK Belá
8. MFK Dolný Kubín
9.TJ Tatran Chlebnice


Najlepší strelec: Andrej Machút (OŠK Nededza)
Najlepší hráč: Marek Mores (TJ Družstevník Dlhá nad Oravou)
Najlepší brankár: Filip Žofaj (Oravan Oravská Jasenica)